Palace Sport Centers logotyp

Padelklubb

Palace Sport Center

Imola

3 banorInomhus

Bokningen görs hos klubben via playtomic.com.

Om klubben

Palace Sport Center i Imola erbjuder inomhusbanor för padel samt ytor för strandtennis och beachvolleyboll. Anläggningen har omklädningsrum med duschar, en bar, en liten butik och parkering. Det finns även möjlighet att boka lektioner och träningspass.

AI-genereradAutomatiskt sammanfattat från klubbens webbplats.

Faciliteter

  • Bar
  • Omklädningsrum
  • Duschar
  • Butik
  • Parkering
  • Träning & kurser

Är det här din klubb?

Ta över profilen gratis: håll uppgifterna aktuella, visa bilder och hyr om du vill ut banor direkt via PadelLeague.

Turneringar nära Imola

Kalenderdata: FITP. Anmälan sker på arrangörens plattform.Sök alla turneringar

Padelklubbar i närheten

Vanliga frågor

Hur många padelbanor har Palace Sport Center?

Palace Sport Center har 3 banor.

Kan man spela inomhus på Palace Sport Center?

Ja, Palace Sport Center har inomhusbanor, så du kan spela även när det regnar och på vintern.

Hur bokar jag en bana på Palace Sport Center?

Banorna bokas via klubbens bokningssystem (playtomic.com). Länken finns högst upp på sidan.

Stämmer något inte?

Rapportera felaktiga uppgifter. Driver du klubben kan du också be oss ta bort uppgifterna.